چالش نظام قدیم و جدید در کنکور ۹۸

صفحه اصلی » چالش نظام قدیم و جدید در کنکور ۹۸ » اخبار » چالش نظام قدیم و جدید در کنکور ۹۸

چالش نظام قدیم و جدید در کنکور ۹۸

امسال اولین سالی بود که داوطلبان نظام قدیم و جدید باهم در یک آزمون شرکت کرد و این مسئله چالش‌های برای کنکوری‌ها به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اشتباه است اگر بخواهیم دو نظام قدیم و جدید را در یک آزمون باهم بسنجیم چرا که این دو نظام از نظر منابع و حجم دروس کاملا باهم متفاوت بودند.کنکور امسال تنها کنکوری است که بعد تمام شدنش هنوز استرس هایش باقیست.

امسال اولین سالی بود که داوطلبان نظام قدیم و جدید باهم در این آزمون شرکت کردند، اما همانطور که این تفاوت در اسم آنها مشخص است سنجش آنها یکسان بود.

 

مشکلات داوطلبان نظام قدیم و جدید در کنکور

شاهین یکی از داوطلبان نظام قدیم در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گفت: امسال برای اولین بار ما دو نظام متفاوت بودیم که با دو منابع متفاوت باهم در کنکور شرکت کردیم.

وی افزود: بعد از کنکور سازمان سنجش اطلاعیه ای فرستاد مبنی بر این که این داوطلبان از نظر ما یکسان اند و در نتیجه سنجش آنها باهم صورت می گیرد، در صورتی که کتاب های ما حجم بیشتری داشتند و در دفترچه کنکور سوالات بسیار باهم متفاوت بودند حتی سوالاتی را که مشترک از مطالب مشترک طرح کرده بودند هم بیشتر مربوط به کتاب های نظام جدید بود .

نرگس یکی دیگر از داوطلبان نظام قدیم از درس زیست در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گفت: در زیست شناسی نظام قدیم ۶۶۰ صفحه بوده، درصورتی که در نظام جدید ۴۶۰ صفحه بوده، یعنی حجم کتاب هایمان کاملا متفاوت است.

علیرضا یکی از داوطلبان در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گفت: در درس عربی قواعد نظام جدید نسبت به نظام قدیم بسیار کمتر بوده است.

وی افزود: در درس ریاضی و فیزیک سوالاتی مشترک داشتیم اما از کتاب نظام جدید طرح شده  بود که اعدادی متفاوت داشت و  برای نظا جدیدی ها آشنا بود.

سنجش یکسان نظام قدیم و جدید در کنکور امسال

عظیمی فر مشاور تحصیلی در مورد مسئله نظام جدید و قدیم در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گفت:  اشتباه است، بخواهیم دو نظام قدیم و جدید را در یک آزمون باهم بسنجیم چرا که این دو نظام از نظر منابع و حجم دروس کاملا باهم متفاوت بودند .

علیرضا عربشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گفت: برای اینکه این دو گروه به صورت عادلانه بررسی شوند و تفکیکی بینشان قائل شویم هرکدام ازین نظام ها را باید به صورت جداگانه بسنجند.

خبرنگار   حوزه دانشگاهی وقتی برای پیگیری این موضوع با سازمان سنجش تماس گرفت پاسخی در این باره به ما نگرفت و باشگاه خبرنگاران جوان، برای شفاف سازی این مسئله آماده اطلاع رسانی و شفاف سازی است.

ارسال نظر

CLOSE
CLOSE