بررسی کتاب آمار و احتمال خیلی سبز

صفحه اصلی » بررسی کتاب آمار و احتمال خیلی سبز » اخبار » بررسی کتاب آمار و احتمال خیلی سبز

بررسی کتاب آمار و احتمال خیلی سبز

    کتاب آمار و احتمال خیلی سبز کتابی مختص دانش آموزان سال یازدهم است.این کتاب به علت حجم بالای سوالات به هیچ وجه برای دانش آموزان کنکوری مناسب نیست.کتاب  دو بخش کلی دارد.بخش اول طبق بودجه بندی کتاب به چند فصل تقسیم شده که خود هر فصل شامل درسنامه کامل به همراه تست های مربوط به فصل است.بخش دوم کتاب شامل پاسخ های تشریحی تست هاست.حال هر یک را تشریح میکنیم.

d

این قسمت همچون جزوه ایست خلاصه که در آن سعی شده تمامی مطالب با ذکر مثال هایی گویا بیان شود.در ضمن هر مثال,پاسخ آن به صورت کاملا تشریحی بیان شده است.گاهی مثال ها به صورت تشریحی و گاهی به صورت تست است.مثال هایی که به صورت تست هستند هر یک از گزینه ها تشریح شده است.در مثال ها از سوالات کتاب درسی نیز استفاده شده است.توصیه میکنیم ابتدا دانش آموز جزوه معلم خود و کتاب را به صورت کامل مطالعه نموده و سپس از درسنامه این کتاب استفاده نماید.

t

این قسمت,قسمت پربار کتاب است که در آن انواع تست ها  با تیپ های مختلف چه به صورت تالیفی وچه به صورت کنکور های سراسری آمده است.حجم بالای سوالات آن موجب می شود که کتاب برای دانش آموز کنکوری مناسب نباشد و بیشتر برای دانش آموز سال یازدهم مناسب باشد.دانش آموز سال یازدهم با حل تمامی سوالات به  صورت کاملا دقیق میتواند به تسلط بالایی در درس آمار و احتمال برسد و هیچ نیازی به کتاب کمک آموزشی دیگری نداشته باشد.

پاسخ های تشریحی

بخش دوم به پاسخ کاملا دقیق و تشریحی تست های بخش اول میپردازد.پاسخ ها به گونه ایست که دانش آموز با مطالعه دقیق آن میتواند پاسخ سوالات را کاملا متوجه شودz

در رابطه با ظاهر استفاده از دو رنگ در بخش درسنامه نکته مثبت کتاب است.دیگر نکات ظواهر شامل فونت و صفحه آرایی در حد متوسط است.

n

همانطور که قبلا اشاره شد این کتاب برای افراد کنکوری به هیچ وجه مناسب نیست و فقط برای دانش آموزان قوی سال یازدهم که تسلط کافی به جزوه معلم خود و کتاب دارند موثر است.افراد مبتدی به هیچ وجه از کتاب استفاده نکنند که موجب دلسردیشان از درس آمار و احتمال می شود.

 

این بررسی با همکاری سایت کتاب کنکور انجام شده است برای خرید این کتاب با تخفیف ویژه برای اعضای ایران کنکور  میتونید به سایت کتاب کنکور مراجعه نمایید

www.ketabkonkour.com

 

3 نظرات

ارسال نظر

CLOSE
CLOSE