بررسی کتاب آس تاریخ ادبیات گاج

صفحه اصلی » بررسی کتاب آس تاریخ ادبیات گاج » بررسی کتاب » مبحث » ادبیات » بررسی کتاب آس تاریخ ادبیات گاج

بررسی کتاب آس تاریخ ادبیات گاج

     تاریخ ادبیات موضوعی گاج کتابی فوق العاده جدید  و جذاب است که شوق و شور زیادی در خواننده ایجاد میکند.این کتاب تمام نیاز های شما را در زمینه تاریخ ادبیات پاسخ میدهد و شامل ۵  فصل کلی است که هر یک به تفصیل در ادامه آمده است.

نکته به نکنه مو به مو

در این کتاب همان طور که از نام فصل اول پیداست سعی بر جذاب کردن کتاب برای دانش آموزان دارد به طوری که خواننده به مطالعه درس ترغیب شود.در این فصل تمام تاریخ ادبیات به صورت درس به درس کتاب های ادبیات ۳,۲ و پیش دانشگاهی و به ترتیب آمده است.در هر درس علاوه بر تاریخ ادبیات مربوط به آن درس تمامی نکاتی که به تاریخ ادبیات مربوطه شامل کتاب و نویسنده و…. که در قسمت های کتاب و یا کتاب های دیگر آمده است اشاره شده است که موجب تثبیت مطالب در ذهن می شود.در این بخش از تمامی راه های ممکن از جمله آوردن نمودار,دسته بندی مطالب,استفاده از رنگ های متنوع و… برای ترغیب دانش آموز وتثبیت بهتر مطالب در ذهن استفاده شده است.

چهره به چهره رو به رو

در این بخش از تصاویر شاعران و نویسندگان به همراه آثار,کار های مهم,تفکرات و هر چیزی که به تصویر شخص مربوط است اورده شده  است.نکته مثبت این بخش رنگی بودن تصاویر و کاریکاتور بودن آنهاست که باز موجب ترغیب و درک بهتر مطالب است.

خانه به خانه کو به کو

این  بخش تلاش کرده است تمامی مطالب را به صورت جدول و دسته بندی برای مرور سریع مطالب بیاورد که بسیار مناسب در زمان جمع بندی است که دانش آموز وقت محدودی در اختیار دارد.

پرده به پرده تو به تو

این بخش هم مانند بخش های قبلی کاملا خلاقانه و نوآورانه است که در آن به مشابهت های تاریخ ادبیات و مطالبی که فریبنده هستند و  و مواردی که دانش آموزان( طی تجربه ای که مولف دارد) در آن به دام می افتند استفاده شده است .

خیز و بیا به جست و جو

در این بخش از سوالات  آزمون های کنکور سراسری و سوالات تالیفی  برای مرور و همچنین گرفتن آزمون از دانش آموز گنجانده شده است.

در رابطه با ظاهر همانطور که قبلا هم اشاره شد استفاده از تصاویر,صفحات کاملا رنگی,طراحی صفحه فوق العاده,فونت عالی و نمودار برای جذاب کردن کتاب و ترغیب دانش آموز به مطالعه استفاده شده است.

نتیجه گیری

کتابی است کاملا نوآورانه و خلاقانه که میتواند افرادی زیادی را به مطالعه ترغیب کند.علاوه بر این مطالب کامل هستند و تا حد امکان سعی بر نبود غلط در کتاب شده است.نکته منفی کتاب میتواند کمبود تعداد سوالات باشد.

 

این بررسی با همکاری سایت کتاب کنکور انجام شده است برای خرید این کتاب با تخفیف ویژه برای اعضای ایران کنکور  میتونید به سایت کتاب کنکور مراجعه نمایید

www.ketabkonkour.com

ارسال نظر

CLOSE
CLOSE