اهمیت اسفند ماه برای رسیدن به موفقیت

صفحه اصلی » اهمیت اسفند ماه برای رسیدن به موفقیت » مشاوره » اهمیت اسفند ماه برای رسیدن به موفقیت

اهمیت اسفند ماه برای رسیدن به موفقیت

رضا کربلایی مدیر گروه آموزشی زیست صد
و مشاور و مدرس کنکور در گفتگو با
((سایت ایران کنکور))
از اهمیت اسفند ماه برای رسیدن به موفقیت
در کنکور سراسری گفت :

۱-اضطراب و استرس عامل بازدارنده اصلی است و دانش آموزان و خانواده های آنان باید از هر گونه مباحث استرس زا دوری کنند .
۲- اسفند ماه فرصت خوبیست که با تسلط بر سرفصل های پیش دو گام مهمی جهت ارتقا درصد در کنکور برداشت . سرفصل هایی که دانش آموزان در این ماه میخوانند و امتحان می دهند جزو پر سوال ترین و نسبتا ساده ترین سوالات هر سال کنکور است .
۳- متاسفانه برخی موسسات و افراد در بازار آشفته کنکور با ایجاد استرس و اضطراب و بعد معرفی کردن محصولات خود به عنوان تنها راه موفقیت یک دانش آموز ذهن دانش آموزان کنکوری را در این مدت زمان محدود باقی مانده تا کنکور درگیر می کنند که در روند مطالعات دانش آموزان تاثیر منفی خواهد داشت .
۴- دانش آموزان به جای درگیر کردن ذهن خود به امور حاشیه ای فقط به رفع اشکالات آموزشی خود بپردازند و خود را در این ایام باقیمانده درگیر مباحث حاشیه ای نکنند.
۵- فراموش نکنید قرار است در کنکور نتیجه مطالعات و تلاشهایتان را بگیرید اگر تلاشتان زیاد و با کیفیت بوده قطعا به همان نسبت رتبه خوب کسب می کنید و اگر هم واقعا تلاشی در این زمینه
نکرده اید و در ادامه هم نخواهید کرد انتظار موفقیت های یک شبه در کنکور نداشته باشید .
۶- دانش آموزان از عید به عنوان یک فرصت مطالعاتی ویژه نهایت استفاده را ببرند .
۷- تا قبل از اینکه در تک تک فصل های دروس مختلف بصورت مستقل تسلط پیدا نکرده اید وارد مطالعات جامع و جمع بندی نشوید چون برای مطالعات و تست زدن های جامع وقت زیاد است .
۸- آنچه بیش از هر چیز دیگر لازمه دانش آموزان تا کنکور است تغذیه مناسب و داشتن روحیه بالا و داشتن مطالعه با کیفیت و کمیت بسیار بالاست و همه این عوامل با هم لازم است تا در این ماه های مهم ارتقا تراز و درصد در دروس مختلف ایجاد شود .
۹- دانش آموزان دقت کنند که با یک مطالعه صحیح و با تغییر روش های غلط امکان هر گونه جهش و ارتقا رتبه ای در این ماه های تا کنکور وجود دارد و فقط کافیست تا برچسب من نمیتوانم را که در این مدت تحصیل خود و خصوصا در این یک سال آخر به خود چسبانده اند از خود جدا کنند و یکبار بدون توجه به عوامل بیرونی و با نادیده گرفتن شکست های قبلی تنها بر اساس آنچه در پیش روی خود میبینند تلاش کنند و مطالعه مفید داشته باشند .

 

ارسال نظر

CLOSE
CLOSE