موج تکان دهنده مصرف سیگار در بین دانشجویان

صفحه اصلی » موج تکان دهنده مصرف سیگار در بین دانشجویان » اخبار » موج تکان دهنده مصرف سیگار در بین دانشجویان

موج تکان دهنده مصرف سیگار در بین دانشجویان

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از درصد بالای دانشجویانی که سیگار می‌کشند، به ویژه در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

داوود آبادی فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در گفتگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: درباره میزان اعتیاد و استعمال دخانیات در بین دانشجویان علوم پزشکی، براساس تحقیقات صورت گرفته باید گفته شود که ۷۸ درصد دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرده‌اند که قبل از ورود به دانشگاه و ۱۲ درصد در زمان دانشجویی تجربه سیگار کشیدن دارند.
وی ادامه داد: بنابر این ۹۰ درصد دانشجویان این دانشگاه‌ها تجربه استعمال سیگار را دارند و فقط ۱۰ درصد دانشجویان گروه پزشکی بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند بگویند لب به سیگار نزده‌اند.
داوودی فراهانی اظهار داشت: وزارت بهداشت برای شناخت بهتر از وضعیت سلامت روانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی یک تحقیق عمیق و پایه‌ای را با ۳۰۰ سوال شروع کرده که علاوه بر مسائل مربوط به سلامت روان مانند افسردگی، برخی آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد به مواد مخدر را هم سنجش می‌کند، در واقع آمار دقیقی از آسیب‌های روانی و اجتماعی دانشجویان در دست نیست.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مطالعات جامعی در رابطه با این حوزه‌ها نداریم و باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم، چراکه هرچه قدر از واقعیت‌های اجتماعی فرار کنیم و با تاخیر با این مسائل روبه رو شویم، اصلاح کار مشکل‌تر می‌شود.

ارسال نظر

CLOSE
CLOSE