فیزیک پیش‌دانشگاهی میکروطبقه‌بندی گاج

صفحه اصلی » فیزیک پیش‌دانشگاهی میکروطبقه‌بندی گاج » بررسی کتاب » انتشارات » فیزیک پیش‌دانشگاهی میکروطبقه‌بندی گاج

فیزیک پیش‌دانشگاهی میکروطبقه‌بندی گاج

بررسی چاپ ۹۴

امروز با کتابی دیگر درخدمت شما هستیم کتابی که عنوان مشهورترین کتاب فیزیک را یدک می کشد:

امروز با کتابی در خدمت شما هستیم که میشه گفت انقلابی در کتب گاج بود چرا که قبل از سری کتب نقره ای کتب گاج از سطح چندان بالایی برخوردار نبودند اما این کتاب از سطح بسیار خوبی برخوردار است علت مشهور بودن این کتاب نه انتشارات معروف و نه مولف ان بوده است بلکه سطح خوب کتاب بوده که باعث سبقت گرفتن این کتاب از سایرکتب شده در ادامه با بررسی این کتاب همراه باشید……

 

d    درسنامه های این کتاب سطح بسیار خوبی داشته و توضیح کامل مفید و مختصری از تعریفات را داره و به طور نسبتا کامل نکات را آورده و نیاز خواننده را به صورت کامل پوشش میدهد و از نکات بسیار خوب کتاب میشود به  بخش ((کمی خلاقیت)) هست که نکات فرعی ولی بسیار کارآمد را به خواننده یاد می دهد اهمیت نکات فرعی مخصوصا در پیش۱ بسیار زیاد است که این کتاب حق مطلب را ادا کرده است…..

امتیاز9

t      تست های این کتاب به ۲ بخش (( معمولی)) و (( یک قدم تا صد)) تشکیل شده است. تست هایی این که کتاب گلچینی از سولات تالیفی کنکور سراسری آزاد و گاج و سنجش را شامل می شود که نیاز خواننده رابه طور کامل پوشش می دهد .آوردن سوالاتی با ایده نو و آینده نگری مولف بسیاردخوب بوده چرا که به احتمال زیاد سطح سوالات فیزیک بسیار بالاتر خواهد رفت همانطور که پیش لرزه های اون رو در کنکور ۹۴ شاهد بودیم البته نظر بسیاری از دوستان این است که نباید این بخش جدا آورده میشد و با سوالات معمولی ترکیب میشد و اینگونه بسیار بهتر بود چرا که تعداد بسیار زیاد سوالات این کنکور ممکن است باعث کم توجهی خوانندگان به سوالات (( یک قدم تا صد)) بشود البته از آنجایی که انتشارات گاج سطح متوسط کنکوری ها را همیشه مد نظر داشته این کار باعث نامیدی آنان ازکتاب نمی شود . همچنین چیدمان سوالات کتاب بسیار عالی بوده و از ساده به سخت تنظیم شده همچنین بخش بندی سوالات مطابق کتاب درسی بسیار خوب بوده که این کار در کتب دیگر کمتر مشاهده می کنیم (مانند خیلی سبز و….)                                                                         . اما نکته ایکه تعدادی از دوستان گله مند بودن تعداد بسیار زیاد سوالات وتکراری بودن تعداد زیادی از اون ها می باشد در مقایسه با سایر کتب به خصوص مبتکران و خیلی سبز …چرا که آن ها با تعداد کمتر سوال داوطلب را به همان سطح آمادگی می رساند ….. اما در کل ما ازتست های کتاب رضابت کامل داشتیم .

ss

 v

 از ویژگی های متمایزکننده این کتاب نسبت به سایرین آوردن تست های یک قدم تا صد و دردرسنامه هم وجود بخش کمی خلاقیت را نام برد.

z

 ظاهر کتاب ساده و مناسب می باشد و از شلوغ کردن و منحرف کردن ذهن خواننده پرهیز شده است

فونت متن هم خوانا می باشد و مشکلی از این جهت ندارد هر چند که کمتر کتابی با این مشکلات دربازار وجود دارد …

ظاهر کتاب و صفحه آرایی آن خوب بوده و همچنین رنگ آبی به کار رفته در حاشیه کتاب هم کتاب را از یکنواختی در آورده و حس خوبی را به خواننده منتقل می کند

 اما جنس کاغذ و صحافی آن متاسفانه در چاپ ۹۴ هم همانند چاپ ۹۳ (کتابی که خودم داشتم تجربه شخصی کتاب گاج من سال قبل بعد از ۳ ماه صحافی اون خوب نبود باعث جداشدن برگه های کتاب شد ) تغییری نداشته و از نظر کیفیت از انتشارات مبتکران و نشر اگو  ضعیف تر عمل کرده ….که درصورت استفاده زیاد ممکن است برگه های آن جدا شود به خصوص پاسخ نامه قطور آن …..

10

n

    همانطور که در بالا اشاره شد با کتاب بسیار خوبی مواجهیم که تمامی خاطرات بد ما را از کتاب های قدیمی این انتشارات (همانندسفید و مشکی و…) از ذهن پاک می کند کتابی با درسنامه و تست های بسیار خوب که نیازخواننده را به طور کامل رفع کرده و با توجه به سوالات با ایده های نو مشکل کنکور های بعدی را رفع می کند هر چند که باید و منتظر بود و دید که کنکور چه می شود همانطور که پیش لرزه های آن در کنکور ۹۴ مشاهده شد … درکل می شود گفت با بهترین کتاب فیزیک و مشهور ترین روبرو هستیم که با رقابت تنگاتنگ با مبتکران و خیلی سبز سکوی اول را از آن خود کرده است.

مزایا :                                                                                           معایب:

درسنامه خوب.                                                                              توجه زیاد به کنکور آزاد

تست های گلچین شده و مناسب.                                عدم تفکیک سوالات تکمیلی و عادی.

پاسخ ها مناسب  .

 

امتیاز-نهایی-'h[rank-phicic

10 نظرات

ارسال نظر

CLOSE
CLOSE