بررسی کتاب هندسه تحلیلی خیلی سبز

صفحه اصلی » بررسی کتاب هندسه تحلیلی خیلی سبز » اخبار » بررسی کتاب هندسه تحلیلی خیلی سبز

بررسی کتاب هندسه تحلیلی خیلی سبز

 

  کتاب هندسه تحلیلی کنکور انتشارات مهر و ماه از کتاب های تازه به بازار وارد شده است. این کتاب برای زمان جمع بندی مناسب است در نتیجه به کسانی که میخواهند از پایه هندسه تحلیلی را شروع کنند و یاد بگیرند به هیچ وجه توصیه نمیشود. کتابی است که در آن سعی شده تمامی دانش آموزانی  که هندسه تحلیلی را از قبل کامل مطالعه کردند از آن بتوانند استفاده کنند و به تعداد زیادی از سوالات هندسه تحلیلی در کنکور پاسخ دهند.نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که افراد ممتازی که میخواهند به تمامی  ۸  سوال هندسه تحلیلی در کنکور پاسخ دهند این کتاب به تمامی نیازهایشان پاسخ نمیدهد و از کتاب های دیگر در بازار باید  استفاده کنند.

این کتاب به پنج فصل طبق سرفصل های کتاب تقسیم شده است که هر فصل شامل سه بخش زیر است:

d

این بخش سعی دارد که تا جای ممکن تمامی نکات کتاب را به صورت کنکوری و خلاصه وار بطوری که برای همه افراد قابل فهم باشد بیان کند. نکنه بسیار خوب این قسمت استفاده از مثال های کنکوری و غیر کنکوری در ضمن نکات برای درک بهتر مفاهیم است و همچنین روش های سریع رسیدن به پاسخ و تیپ های مختلف سوالات هر مبحث است.

t

در پایان درسنامه هر یک از فصول,آزمونی از فصل مربوطه وجود دارد که دانش آموز میتواند خود را در آن مبحث بسنجد.نکته منفی این بخش کمبود سوالات و استفاده کم از سوالات کنکور است.

پاسخ های تشریحی

در ادامه آزمون ها پاسخ سوالات به صورت کاملا تشریحی آورده شده است که در آن سعی شده پاسخ ها قابل درک باشد.

z

در رابطه با شکل کلی کتاب سعی شده از چند رنگ استفاده شود که کتاب شکل یکنواختی نداشته باشد واز نکات ظاهری دیگر فونت زیبا طراحی صفحه مناسب است.

n

همانطور که بیان شد این کتاب مخصوص دوران جمع بندی است و برای کسانی که به دنبال درصد های بالا در ریاضی هستند مناسب نیست و بیشتر برای افراد متوسط مناسب است.کمبود سوالات کنکوری نقطه ضعف اصلی کتاب با توجه به تکراری شدن ایده های سوالات کنکور سراسری است که بسیار به چشم می آید.

ارسال نظر

CLOSE
CLOSE